Opět a zase se to tu rozjíždí :)) jujííí :-)

Diesel

29. prosince 2009 v 14:59 |  Značky

Diesel


Všem dobře známá italská značka pod názvem Diesel je celosvětově vyhledávanou módní značkou ať už celebrit, tak i nás všech. Za značkou Diesel stojí člověk jménem Renzo Rosso (narozen 1955).

Již v roce 1978 při studiu začíná podnikat a stal se spoluzakladatelem skupiny Genius Group, kde postupně vznikly nové módní značky - mezi nimi především Replay a Diesel. V roce 1985 Rosso získal jen pro sebe značku Diesel a o pár let později (1991) sjednotil svou první globální marketingovou strategii. Před pár lety (přesněji v roce 2000) společnost získala Staff International, vlastníka značek Dsquared, Martin Margiela a Vivienne Westwood Red Label. Postupně byly založeny další nové značky - Diesel Kids, 55 DSL a experimentální Diesel Style Lab.

Mezi zajímavosti této značky patří například roční obrat, který činní více jak 750 milionů USD. Zajímavostí je, že značka je dokonce majitelem hotelu Art Déco Pelican na South Beach na Miami a farmy v Maristockých horách produkující víno a olivový olej.

Značku Deisel v počátcích proslavily především jeans (džíny). Těm také značka zůstává stále věrna a bere je za svojí hlavní činnost. Nedávno také Rosso otevřel Diesel Denim Gallery, kde jsou nabízeny jeans (džíny) jako umělecká díla. Velice známé se staly jejich reklamní kampaně, které často bořily mýty o přístupu k reklamním kampaním. Mezi nejznámější a nejpřitažlivější upoutávky této značky patří ta, pod názvem "Diesel: pro úspěšný život". Tento spot parodoval reklamní názor, že výrobky Vás učiní šťastnými a zároveň shrnuje tak typický Rossův konfrontační, ironický módní étos. Ačkoliv se džíny této značky prodávají po celém světě, přesněji v 80 zemích světa, jsou tyto džíny vyráběny stále v Itálii.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ange/ugly-any/ Ange/ugly-any/ | Web | 29. prosince 2009 v 19:21 | Reagovat

tuhle značku zbožňuje můj spolužák..uplnej blázen do ní...nosí to snad na všem....ale jinak je to dobrá značka!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama