Opět a zase se to tu rozjíždí :)) jujííí :-)

Dolce & Gabbana

28. prosince 2009 v 13:06 |  Značky

Dolce & Gabbana

[ dolče gabána ]


Po celém světě je řada značek zabývající se módou. Ale jen některé mohou mluvit o opravdovém úspěchu, jen málokterým z nich pak úspěch vydrží delší dobu. A jen jedna natolik oslovila celý svět svojí provokativností, extravagantností a oslavou ženské krásy: Dolce & Gabbana.

Pokud patříte mezi přiznivce tohoto zvučného jména, máte doslova "hvězdný" vkus - vždyť o kvalitě této značky svědčí také fakt, že si ji oblíbily i celebrity jako Madonna, Nicole Kidman, nebo Whitney Houston, která byla svého času dokonce tváří Dolce & Gabbana.

Historie

Za názvem firmy se skrývají dvě velké osobnosti: Italové Domenico Dolce a Stefano Gabbana. Tito umělci se poprvé setkali již r. 1982 v jednom z milánských ateliérů, kde byli oba zaměstnáni. Právě při společné práci si uvědomili své vzájemné myšlenky, vkus i sen otevřít si svoje vlastní návrhářské studio - a tak mohla spolupráce začít. Již o tři roky později byli vyzváni, aby svoji práci představili na módním týdnu v Miláně v kategorii nový talent, kde už se poprvé prezentovali pod značkou Dolce & Gabbana. Odsuď si odnesli úspěch a zájem médií, ve své další tvorbě ale Stefano s Domenicem trochu tápali: nejprve se zaměřili na hromadnou výrobu, poté zkoušeli zaujmout složitými kombinacemi doplňků, stále ale nebyli spokojeni. V r. 1987 pak nastal zlomový bod - při výletu na Sicílii tito dva návrháři náhodně zahlédli italskou modelku fotící pro významný palermský časopis Piazza Politeama. Polonahá modelka oblých tvarů se stala jejich nekonečnou inspirací, jejich idolem začala být žena vášnivá a důstojná - postava se smyslným tělěm, i duší. A právě pro takové ženy se rozhodla dvojice navrhovat nejen oblečení.

Dolce & Gabbana - symbol ženskosti

Od té doby se značka Dolce & Gabbana stala symbolem ženskosti: šaty, sukně, topy, ale i kabáty, zkrátka všechny jejich modely vynikaly sexy střihy i výraznými látkami. Tvůrci samozřejmě nechtěli muže ošidit, a tak není divu, že dnes si můžete u stejné firmy zakoupit i pánské obleky, či kravaty. V r. 1992 o sobě Dolce & Gabbana dala znovu vědět oblíbenou vůní D&G pour Femme, která byla pouze základem její kolekce parfémů pro muže i ženy, dnes čítající řadu dalších vůní - stačí se podívat na www.parfums.cz/dolce-gabbana . Pokud hledáte originální pozornost, ať už pro sebe, nebo své blízké, od této značky si můžete zakoupit i hodinky, kabelky, nebo boty. V nabídce si jistě každý vybere model, který mu padne - jen tak se totiž budete cítit i vypadat skvěle, což je hlavní záměr Dolce & Gabbana.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 barča barča | 19. května 2010 v 13:05 | Reagovat

ahojky ... jsem Robokopova žena maariia... a zdravíme Vrabelus Hlupoňus krasus pepolus =* :D :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama